Blog

Wesele bez Pierwszego Tańca

Wesele bez Pierwszego Tańca

Pierwszy taniec – czy jest konieczny?

Choć pierwszy taniec to stały element większości wesel, wiele par młodych zastanawia się, czy na pewno chcą go na swojej uroczystości. Często zadają sobie wówczas pytania:

- Czy musimy sobie serwować taki stres, skoro w ogóle nie lubimy tańczyć?

- A jeśli taniec wyjdzie nam beznadziejnie i wszyscy będą się z nas podśmiechiwać?

- Jak zareagują goście na brak naszego wspólnego tańca rozpoczynającego wesele?

W sieci znaleźliśmy takie sugerowane podpowiedzi młodych:

Jedna z par napisała, że swój pierwszy taniec zaczęli do piosenki Krzysztofa Krawczyka ,,Za Tobą pójdę jak na bal” bez układu, na luzie, króciutko sami, później wodzirej przejął pałeczkę i prosił gości do dołączenia do wspólnego tańca.

Inna para zasugerowała, aby po kilku taktach wspólnego tańca zaprosić na parkiet świadków lub znajomych. To świetny sposób, aby uniknąć sytuacji, w której goście stoją w milczeniu, a nikt nie chce wyjść pierwszy na parkiet.

Ktoś napisał, że poleca znaleźć dobrego DJa lub zespół, który profesjonalnie poprowadzi wesele. U nich to się bardzo sprawdziło, bo DJ zaprosił wszystkich na parkiet, puszczając muzykę, do której wszyscy zaczęli tańczyć. Dzięki temu nikt się nie zorientował, że to teoretycznie był pierwszy taniec :)

Inna z dziewczyn napisała, że wesele koleżnki rozpoczął polonez. Pani młoda była w wianku, przez co całe wydarzenie było jak rodem z ekranizacji powieści polskiego wieszcza :)

Jeszcze inna para napisała, że też nie mieli na weselu pierwszego tańca. Zamiast niego stworzyli film z podziękowaniami dla rodziców (zdjęcia z dzieciństwa, z narzeczeństwa) - goście byli zachwyceni i uznali, że to o wiele lepsze niż tradycyjny pierwszy taniec nowożeńców.

...a może istnieje inny sposób, by rozpocząć wesele?

...a może istnieje inny sposób, by rozpocząć wesele?

Oczywiście! mamy kilka propozycji :)

1/ Tylko zacznijcie…

Kluczem jest zaangażowanie jak największej liczby gości w to, co wydarzy się na parkiecie. Gdy zdradzicie swój plan kilku osobom, możecie być pewni, że w krótkim czasie cała sala dołączy do wspólnej zabawy. Rozpocznijcie subtelnie, tańcząc w rytm spokojnej muzyki lub piosenki, która będzie Wam bliska, a następnie – ku zaskoczeniu większości gości – przejmijcie inicjatywę i zachęćcie resztę do wspólnego tańca. To nietypowe rozwiązanie szybko rozbudzi radość, sprawiając, że poczujecie się komfortowo, a każdy uczestnik wesela weźmie udział w tym niespodziewanym tańcu.

2/ Tańce integracyjne

Zamiast tradycyjnego pierwszego tańca, wspólny polonez to świetny sposób na rozkręcenie zabawy już na samym początku wesela. Równie ciekawym pomysłem jest dość popularny taniec integracyjny Belgijka lub znana Macarena.

Istotnym elementem sukcesu takiej zabawy jest dobry DJ lub wodzirej, który poprowadzi gości, podpowie kroki i zachęci wszystkich do wspólnej zabawy. Dzięki temu goście będą tak pochłonięci radosnym tańcem, że nawet nie zwrócą uwagi na brak tradycyjnego tańca Państwa Młodych.

3/ Przemówienie weselne

Takie wygłoszone przemówienie na początku przyjęcia przyciągnie uwagę gości i sprawi, że każdy z przyjemnością go wysłucha. To dobry moment na podziękowanie gościom za przybycie, ale może też zostać połączone z uroczystymi podziękowaniami dla rodziców, co nada całości wyjątkowego, wzruszającego charakteru i na długo pozostanie w pamięci bliskich. Jeśli sytuacja będzie sprzyjać, możecie zaprosić rodziców do wspólnego, wolnego tańca w kółku. Upewnijcie się jednak, że zarówno Wy, jak i bliscy czujecie się w tej chwili komfortowo. To ważne, aby każdy mógł cieszyć się tym wyjątkowym momentem.

4/Podanie tortu weselnego

Dość oryginalne rozwiązanie, które może zaskoczyć tradycjonalistów. Tort zazwyczaj pojawia się później podczas przyjęcia, ale dlaczego by nie złamać konwencji? W wielu przypadkach takie wczesne jego zaserwowanie – po pierwszym ciepłym posiłku – może być świetnym rozwiązaniem, kiedy na weselu są dzieci i osoby, które będą musiały wcześniej opuścić imprezę. To też świetna okazja, by urozmaicić serwowanie tortu! Zamiast zwykłego krojenia kawałków, możecie zaangażować gości do zabawy. Każdy, kto odbiera tort, mógłby powiedzieć coś miłego o Młodej Parze lub przedstawić się przez mikrofon, np. „Wanda – ciotka panny młodej”, „Zenek – kumpel pana młodego”. Taki humorystyczny akcent rozluźni atmosferę i wciągnie wszystkich do wspólnej zabawy!

5/ Inne atrakcje

A może pokaz akrobatyczny, widowiskowe show pirotechniczne, czy efektowna prezentacja umiejętności barmańskich? A może pokaz zdjęć z Waszego okresu narzeczeńskiego lub z dzieciństwa? Takie atrakcje nie tylko wprowadzą wyjątkową atmosferę, ale również sprawią, że nikt nie będzie myślał o braku pierwszego tańca – zamiast tego goście będą zachwyceni niecodziennym początkiem przyjęcia.

Nowy trend – ostatni taniec pary młodej

Jest to dość nietypowe rozwiązanie, ale ten trend jest już zauważalny na naszych weselach. Osoba prowadząca zabawę wcześniej informuje gości o tym, ile utworów i jakie jeszcze zostaną zagrane, aby nie przerywać im nagle zabawy. Na koniec przyjęcia Młoda Para tańczy jako podziękowanie dla gości za wspólnie spędzony czas w tym wyjątkowym dniu, o ile jest skłonna zakończyć swoją weselną imprezę właśnie w taki sposób.

Nie zapominajcie, że w dniu swojego ślubu i wesela nie musicie robić niczego wbrew sobie. To Wasze wyjątkowe święto, dlatego kluczowe jest, abyście czuli się komfortowo i dobrze w każdej sytuacji!

Inne Artykuły

Goście Weselni Last Minute

Goście Weselni Last Minute

Polterabend - żyjąca tradycja

Polterabend - żyjąca tradycja

W jakim terminie brać ślub ?

W jakim terminie brać ślub ?