Blog

Pupile na weselu

Pupile na weselu

Pies lub kot na weselu

Marzy Wam się, że Wasz kochany czworonóg będzie niósł Wam obrączki w koszyczku pełnym kwiatów? Albo będzie atrakcją wieczora witając Was przed salą weselną z widoczną na szyi tabliczką ,,Just married!” Co o tym myśleć? Zobaczcie te filmiki, bo może być i tak, ale może się też to skończyć tak lub tak

😉

Czy to się może udać ?

Zanim zdecydujesz się zabrać swojego kudłatego przyjaciela na wesele, z pewnością pojawi się mnóstwo pytań i obaw – czy wszystko pójdzie zgodnie z planem, czy nie zamieni się to w scenę rodem z komedii (jak w powyższych przykładach na filmach)? Czy obecność czworonoga na przyjęciu weselnym to dobry pomysł i czy wypada zabrać go na taką uroczystość? A jak on się będzie z tym wszystkim czuł?

Argumenty przeciw obecności zwierzęcia na ślubie i weselu:

Argumenty przeciw obecności zwierzęcia na ślubie i weselu:

1.Potrzeba opieki – Na weselu musi być osoba odpowiedzialna za opiekę nad zwierzęciem, co może być trudne, gdy gospodarze są zajęci.

2.Stres dla zwierzęcia – Duża liczba osób, hałas, nowe otoczenie mogą spowodować ogromny stres u Waszego pupila, co może prowadzić do nieprzewidywalnego zachowania, np. strachu czy agresji wobec gości.

3.Zachowanie zwierzęcia, które jest nie do przewidzenia może zakłócić planowany przebieg ceremonii.

4.Kwestie logistyczne – Należy sprawdzić, czy sala weselna, hotel czy inne miejsce przyjęcia pozwalają na obecność zwierząt. Nie wszystkie miejsca są dla nich przyjazne.

5. Reakcje gości – Niektórzy goście mogą mieć alergie na sierść lub obawiać się zwierząt, co może wpłynąć na brak ich komfortu i złe samopoczucie na weselu.

Argumenty za obecnością zwierzęcia na ślubie i weselu:

Argumenty za obecnością zwierzęcia na ślubie i weselu:

1. Członek rodziny – Dla wielu par zwierzę jest jak bliski członek rodziny, którego nie chcą pomijać w tak ważnym dniu. Jego obecność na ceremonii może być emocjonalnie ważna.

2. Uniknięcie stresu – Jeśli para nie ma zaufanej osoby, która mogłaby na czas uroczystości zająć się zwierzęciem, obecność pupila eliminuje problem szukania dla niego opiekuna.

3. Dodatkowy urok ceremonii – Zwierzęta, takie jak psy, mogą dodawać uroku uroczystości, np. „niosąc” obrączki. Będą również świetnym wzbogaceniem pamiątkowych zdjęć.

4. Zabawny towarzysz – Jeśli pupil jest towarzyski, dobrze wychowany i nie boi się ludzi, jego obecność może urozmaicić atmosferę, a on sam może cieszyć się weselem razem z gośćmi.

Wesele w plenerze – chodź do nas terierze!

Jeśli już podejmiecie taką decyzję, to tak między nami… najbardziej realny byłby ślub w plenerze. Jest szansa, że urzędnik może udzielić zaślubin bez formalnych ograniczeń dotyczących zwierząt. Taki wybór ma też dodatkową zaletę – możesz zorganizować ślub i wesele w jednym miejscu, eliminując konieczność organizowania transportu między dwiema lokalizacjami.

 I co dalej?

I co dalej?

Upewnijcie się, że właściciel sali weselnej nie będzie miał nic przeciwko temu, by Wasz kot czy pies przebywał z Wami i gośćmi wewnątrz.

- Czy nie będzie żadnych przeciwwskazań do pobytu zwierzęcia w pokoju hotelowym?

- Czy będzie Was ktoś wspierał w opiece nad Waszym pupilem w czasie całej uroczystości ślubno-weselnej? To trochę jak z małym dzieckiem – Wasz czworonóg może zniszczyć dekoracje, porwać jedzenie ze stołów weselnych, zniszczyć stroje Wasze lub gości, zachować się nieprzewidywalnie...

Zatem ważne, aby zadbać o naszego zwierzaka i nie dostarczyć mu dodatkowego stresu.

Nie zapomnijcie o gościach!

Nie zapomnijcie o gościach!

Zaplanowana papeteria ślubna z Waszym pupilem z pewnością zaskoczy wszystkich gości weselnych. Dodatkowo, będzie to jasna informacja dla weselników, pozwalająca podjąć decyzję od razu, czy obecność zwierzęcia nie będzie stanowiła problemu, zwłaszcza dla osób z alergią na sierść lub obawiających się zwierząt.

 Jak przygotować na ten dzień Waszego kudłatego przyjaciela?

Jak przygotować na ten dzień Waszego kudłatego przyjaciela?

1. Jeśli panujecie jakiś odświętny strój, sprawdźcie jak Wasz pupil go toleruje. Czy aby na pewno będzie się czuł komfortowo w odświętnym, weselnym ubranku? A może jednak wystarczy tylko drobny akcent (mucha, chusta, lub kokardka), by zwierzę czuło się dobrze w tym dniu.

2. Ważne, by oswoić go z aparatem, jeśli planujecie go uwzględnić w weselnej sesji zdjęciowej. Można też zrobić taką sesję wcześniej, np. sesję narzeczeńską i zdjęcia z kotem lub psem wykorzystać do stworzenia własnej, oryginalnej papeterii ślubnej (zaproszeń i innych dodatków ślubnych).

3. Jeśli planujecie, aby dostarczył Wam obrączki, przetestujcie wcześniej jak będzie się zachowywał, mając coś innego na obroży niż zwykle.

A może jednak nie brać zwierzaka na taką imprezę?

A może jednak nie brać zwierzaka na taką imprezę?

Jeśli już przeanalizujecie wszystkie argumenty za i przeciw i zdecydujecie jednak, że Wasz pupil nie nadaje się na tego typu szaleństwa, warto rozpatrzeć następujące rozwiązania:

1. Hotel dla psów/kotów -  jeśli już, to komfortowy, gdzie zwierzęta czują się jak we własnym domu z panującą przyjazną atmosferą.

2. Zatrudnienie profesjonalnego petsittera/opiekuna zwierząt,  który zatroszczy się jak najlepiej Waszym pupilem.

3. Pomoc kogoś z Waszego otoczenia, komu nie będzie trudno zająć się w tym czasie kotem/psem.

Znalezione w sieci...

Zabranie psa lub kota na wesele może budzić różne opinie. Jeśli marzycie, by Wasz pupil uczestniczył w tej ważnej chwili, rozważcie, aby pojawił się tylko na krótko, na przykład podczas wręczania obrączek. Po tym ważnym momencie, najlepiej byłoby, gdyby ktoś zaufany zabrał go w spokojne miejsce, gdzie będzie czuł się swobodnie i bez stresu. Dzięki temu zarówno Wasz czworonożny przyjaciel, jak i Wy możecie cieszyć się uroczystością, mając pewność, że wszystko przebiega w komfortowych warunkach.

Inne Artykuły

Goście Weselni Last Minute

Goście Weselni Last Minute

Polterabend - żyjąca tradycja

Polterabend - żyjąca tradycja

W jakim terminie brać ślub ?

W jakim terminie brać ślub ?